Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Magic ferrets

 

Nyní naše celá smečka bydlí ve velké dřevěné voliéře o rozměrech 220(v) x 112(š) x 60(hl) cm ;o)

    

Na azyl či hlídání fretčích kámošů, slouží bývalá voliérka, která dříve sloužila Molče a Hádesovi.
116(v) x 75(d) x 61(hl) cm ;)

 


    
Pro zvětšení fotek klikněte na jednotlivou fotku.

Všechny naše fretky milují jakýkoliv pasty, hlavně vitamínovou pastu od Gimpet, ale také nepohrdnou sýrové pastě s biotinem, maltózové pastě Malt-Soft k podpoře trávení a odstranění chlupů přirozenou cestou ( zejména podáváme v době línání ), lososovou pastu od TubiCat s obsahem PUFA omega-3 a další..
Také všichni milují veškeré ,,jednohubky", které obsahují důležité vitamíny a minerály. Jsou to třeba Kase-Rollis s parmazánem, Topinis s obasahem taurinu a TGOS,  Schurries srdíčka s taurinem, pamlsky Tigeria, Kittys s taurinem, Vita Herzis s vitamíny a minerály, Beauty-Kiss s biotinem, zinkem a B-komplexem, Malt-Kiss s maltózou, pamlsky Dulkiss od Cunipicu, řadu pamlsků od Brit Softies s vyváženým poměrem omega mastných kyselin a chelátem zinku, s L-karnitinem a přírodníma antioxidanty, s vápnikem + chondroprotektiva,..
Podáváme i sušené maso a to od Rinti, Petideal, Jerky Time a od Brit Care - kuřecí chipsy s mastnými kyselinami pro lesklou srst, kuřecí sandwich, kuřecí filety, kachní filety či pásky, kroužky s vápníkem. Osvědčilo se nám i objednávat masové pamlsky jednotlivě, po kusech kde máte určitě větší výběr pamlsků - obalený banán kuřecím masem, masové tyčinky, plátky z tresky obalené kuřecím, kachní a kuřecí kolečka, plátky s kuřetem a sýrem,..
Také si naši mazlíčci pochutnávají na sušených rybičkách, které jsou přírodním zdrojem kalcia, fosforu, jodu a dalších stopových prvků. Radši však mají sušenou tresku s masem od HuhuBamBoo.
Cyhluška a Hádesek nepohrdnou ani pudingu od Gimpetu, který Cyntia přímo miluje.
Čas od času dostávají lososový olejkterý pozitivně ovlivňuje mnoho metabolických pochodů, má protizánětlivé účinky, obsahuje DHA kyselinu, která se podílý na výstavbě mozkových struktur a sítnice oka. Také snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pravidelné podávání zajišťuje hustou a lesklou srst. ;o) 

Krom hotového a kupovaného žrádla, také krmíme čerstvým syrovým masem + vnitřnosti (játra, srdíčka, žaludky) + kosti ( krky) s přidáním tvarohu či jogurtu, žloutku a malém množství zeleniny, ovoce.

Celkově krmíme: Portou 21 - Feline Finest Sensible, což je kompletní krmivo obohacené živočišnými proteiny. Bez přidání barviv a dochucovadel, hlavně bez obilnin.
Zkušenosti máme také s Ferret comlete (krmena Molča, bohužel Hádes zažívací problémy) , Acana kitten (krmena Molča do 1.roku), Totally ferret baby (krmen ze začátku Samuel, poté Barf), Cunipic ferret (alergická reakce u Cyntie). Můžeme vřele doporučit pro dospělé fretky také Brit care kitten a Orijen.

   

 

Hlavně před výstavou se fretmeni účasní hromadného koupání kožíšků.

 

Milujeme také procházky. :o) Chodíme se venčit na společné srazíky a na akce, pořádané v předem domluvených prostorách. 
Molča s Cyhličkou se nejradějí nosí v klokánce a Semík šmejdí radši po všech čtyřech. Hádesek už věkově a zdravově na procházky není, takže na nás vždy čeká zachumlaný v pelíšku. 

       

A když nejsme venku na procházce, hrajeme si společně doma. :o)

 

 
TOPlist