Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Magic ferrets

 

 12.3.2016 - Už mám další vlastnost co má Kewi. Je to úplný trumpeta. :))

Emotikona grinFretky nejspíš nikdy neviděl a tak se i chová, staví se do pozice ,,útěkáře". Než aby dotyčnému vyhuboval, že co ho bezdůvodně napadá, tak koukne tím svým kukučem a buď utíká ke mně nebo za klec na záchranu. Ještě se nikdy nestalo, že by někoho napadl.. U nás ok se Semem, Cynti, Elbi. Kluků si absolutně nevšímá (Ernest po něm jde, takže toho k němu nepouštím), holčičky vždy očmuchá. Nejvíc se mu líbí Cynta, tu teda nahání, občas se stane, že vidím jak si ji nese pryč. :D S Elbi byl i v kleci, takže ta mu je taky šumák..
Jinak ho musím pochvalit, začíná jíst pastu i sušený maso a žádný hovinko vedle záchůdku.
Emotikona smile Šikula je. Co se týče jeho ,,medvidkovské" povahy, tak dnes opět usnul za drbkání. Emotikona smile     

 

2.3.2016 
Novinky ohledně Kitíka -
do ,,kožíšku" jsem mu dala čip, další očkování má naplánované za 14 dní (potom domluvím i kastraci, což bude tak min. 3 týdny po očku). Co se týče papkání tak BARF asi nevyjde, jednou miluje maso a druhý den dělá, že to nikdy nejedl. Tak jsem přistoupila ke konzervičkám, aby alespoň do sebe něco nacpal. Moc se mi to nelíbí, takže časem bude dostávat jen vyjímečně, až se vzpamatuje a nebudou ho zajímat jen holky. 
Snažím se s ním chodit zhruba 2x denně ven, aby se vyběhal a unavil + běhá ve fretčím pokoji (to ale nemá moc smysl, po označkování všeho možného si lehne a kouká :D ). Venku se tedy nejvíc vyblbne, chodíme s fenou tak ho občas prožene, ale on jako správný flegmouš jde dál.. Dokonce už ví, že může ke mně na ruku - tak už ke konci procházky unaveně na mě šplhá a usíná v náruči. Na výstavě byl taky moc zlatý, přímo ukázkový. Na posuzování teda moc nestál, protože pastu nechce, ale co..

 

  

 
Kevi hajá na klíně :o)))                                           Kevi venku :)  

 27.2.2016 - Mezinárodní výstava fretek Praha 2016
Sobotní výstavu jsme si všichni moc užili. Fretečky si odnesly krásné ceny, takže se musíme pochlubit. Cyntuška to konečně dokázala! Získala nejvyšší ocenění a prosadila se jako albínka, což je vlastně trochu zázrak. Ze 130 freteček byla zvolena jako nejhezčí. :))
Samuel: 1. místo v kategorii samec kastrovaný v barvě other patterns
Ernest: 2. místo (hned za Semíčkem) v kategorii samec kastrovaný v barvě other patterns

Na Ernesta jsem moc pyšná, je to jeho první ocenění a přes jeho úraz se dokázal vyšplhat až sem. :))
Cyntia:
1. místo v kategorii samice nekastrovaná v barvě albino,
1. místo samice nekastrovaná
Best in Show female
Best of Best 


Elbinka
se nakonec neumístila, začala už línat, tak kondičně srstí byla nic moc. Ale byla pochválena za krásnou hlavičku a bodově získala taky krásný počet. Na výstavu jel i Keviten se také neumístil, zato byl celou výstavu hrozně moc hodný. Až trochu přibere (po kastraci) tak z něj bude maxi médík. :)) Bodově na tom byl taktéž dobře 96,5b/100b.

Poblahopřát musím také naším odchovancům k umístění. Jmenovitě
Miušce za krásné a vybojované 1. místo v kategorii samice kastrovaná v barvě sable, Bessince za 1. místo v kategorii samice nekastrované v barvě other patterns. 
Nesmím  zapomenout na
Bínku alias Bibi, která získala 1.místo v kategorii samice kastrovaná v barvě albíno a Caesarka, brášku Cyntie, který se umístil též na 1. místě v kategorii samec kastrovaný v barvě albino. 

 
23.2.2016 - Kevin alias Kevi, Kitík vypadá na opravdu skvělého freťáka. Zatím převážně olizuje - odpol měl slabou chvilku a pojal mě za samičku (což se dalo čekat). Společně jsme se byli proběhnout venku, to se mu hrozně líbí. Co pamatuju kluky, tak to taky milovali, takže budem chodit na procházky. :o) Co se týče granulek, moc tomu nedá. Takže k večeru dostal na zkoušku syrové maso a aj vařené. Zatím syrové zvítězilo, takže pokud by bylo tak nadále, asi bych volila u něj BARFování. Jinak nějaké kočičí mlíčko, sušené maso, vitamínový pasty jsou mu u prd.. Ale já už ho nějak uplatím. :D 
Ohledně zdravotního stavu - musí se vyřešit doočkování, vyléčit svrabík a určitě kastrace. Během čtvrtka jdeme na kontrolu ušisek, takže doufám, že bude ok. Ostatní fretulky půjdou s námi, na zdravotní prohlídku před výstavou.
A ještě jedno překvapení, pokud to shnihnem a bude vše ok u Kitíka, tak.. No uvidíme ve čtvrtek, nebudem předhánět. ;o)


   

 

22.2.2016 - Naše smečka se rozrostla o dalšího člena smečky. Už dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou pořídit do smečky něco tmavého (jako byl Hádesek). Nicméně náhoda dala za své a máme druhou větší Elbinku. Nijak to plánované nebylo, asi nějaký Déja vu. 
Co se týče freťáka - je to krásný, velký medvídek. Sice žádná velká váha to není, už je v plné říji. Takže spíš očekávám, že bude hubnout a hubnout. Ale ta hlavička! 
 

 

16.1.2016 - V. Nemzetközi kiállítás Budapešť
Výstava v Maďarsku byla super, přihlašovala jsem jen Cynku a Sema (u Ernesta a Elbi jsem nestihla zařídit pasy :/ )! Teda až na těch xx hodin sezení ve vlaku, táhnutí těžkých přepravek na ubytování a celá orientace v Maďarsku. Ale stálo to za to. V pátek dopoledne se vyrazilo a večer už jsme byly s Pájou na pokoji. V sobotu téměř celý den výstava a nedělu šup směr Praha. Cyntuše docela "zklamala", neměla takový obdiv jak v Polsku. Za to Semík se činil..

Cyntia: 3. místo samice albíno
Samuel: 2. místo samec tmavý se znaky
              Nejhezčí kastrovaný samec výstavy 


Jinak s námi cestoval i bráška Cyntuše, který získal 1. albíno samec. :))


 

 

 

11.1.2016 - Zoe a Cynta aneb - ,,Jee, ona je taky bílá! Koukej mámo, já splývám".


1/2016 - Elbereth zlobí! Začíná světlat.. Tak trochu jsem hledala ženicha pro mršku, něco by tu bylo. Krásný tchořovitý kluk bez znaků a tmavším nosem. Rodokmeny problém nejsou, již jsme s majitelkou "ženicha" kontrolovaly, ale určitě ho chci vidět. Což se mi taky splní, prohlédnu si ho na výstavě v Praze. Už se těšííííme. :)) Elbinka ve světlém kožíšku, už aby zas ztmavla. :))

 

1.1.2016 

Do Nového roku: hodně pohody,
                       štastné náhody,
                         žádné nehody,
                      legrační příhody,
                       důležité dohody a další výhody!   5.9.2015


Před pár lety se narodilo jedno malé miminko.
Už se spoustu toho naučilo a vyrostlo malinko.
Dneska je tomu sedm let a radost na ní pohledět.
Máme tě rádi Molinko, buď tu dlouho mezi námi.


 

17.5.2015 - Jsem vzala kluky na Fretčí pálení čarodějnic. Semíček byl celou dobu nějaký protivný, takže pozoroval freťulky z klokanky. 


8.5.2015 - Konečně jsem mohla spojit voliéru a freťulky můžou být spolu. :o))


 

6.4. 2015 - Krásné Velikonoce a radost z každého prožitého dne, přeje smečka. :o))
14.2.2015 - Valentine´s Ferret Show - tentokrát akce bez fretek, byla jsem pozvána jako porodce na výstavu fretek do Finska. :o)) Celou akci jsme si víc než užila a doufám, že si to někdy ještě zopakuji. 
Atmosféru můžete nasát tu: https://plus.google.com/photos/110820802157062607380/albums/6116068326532376193 ;)


7.2.2015 - zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy fretek v Brně, kterou organizoval útulek pro fretky Boleslav. Výstavy se zúčastnil Ernie, Elbereth, Samuel a Cyntuška. Na výstavu přijela i naše známá a chovalka, která přijela vystavovat Cyntinky brášku Caesárka, který se umístil na 1. místě kastrovaných poloangorskch samců. Samuel získal 3. místo v kastrovaných standard samců a dále se umístila Cyntuška na 1.místě nekastrovaných poloangorských samic. Elbereth byla uchovněna a posouzena jako vhodná k chovu. Dále na výstavě byly sestry Elbereth (dcery Samuela) Mia a Bessi. Bessi se umístila na 3.místě v kategorii samice junior standard a byla také na výstavě uchovněna.

Pár fotek najdete na http://ballium.rajce.idnes.cz/7.2.2015_-_Mezinarodni_vystava_fretek/

4.1.2015 - Jelikož s Enestem neplánuji, že bych ho nechala krýt (kvůli přenesení hluchého genu), tak dnes šel na kastraci. Plnou říji už měl od prosince, takže si spousta neřestí jako je značkování užil dost. Erneska doprovodil nakonec i Samuel, sice mi ho bylo líto, ale.. Minulý rok při první říji měl váhu okolo kila a absolutně zničenou srst.
Všechno dopadlo víc než dobře. :o))


 

Krásné prožití Vánočních svátků a spoustu krásný chvil / Merry Christmas and Happy New Year,
přeje celá smečka. :o))17.11.2014 - Proběhla mezinárodní výstava fretek v Praze, pořádaná Sdružením chovatelů fretek. Na výstavu jel Ernie, Samuel, Elbereth a Cyntia, která měla na výstavě svého brášku Caesárka. Výstavy se také zúčastnily Samuelovy dcery Mia a Bessi. Také zde byla Bínuška, které se vede úplně úžasně. Nakonec si ocenění odnesl Samuel, který skončil na 1.místě v kategorii samec nekastrovaný v barvě other patterns a Cyntia, která si odnesla 1. místo v kategorii nakastrovaných albino samic. Její bráška Caesi se umístil na 1.místě kastrovaných albíno samců. Sestra Elbereth Bessi vyhrála 1.místo v kategorii samice junior v barvě other patterns.
Na výstavě se hrozně líbil Samuel Ruskám, dokonce nám i poskytly kontakt pro případný zájem o krytí. :o))7.8.2014 - Setkání s Bessinkou. :o))) Mrška pěkně vyrostla a krásně ztmavla. To její hysterické chování jí drobek zůstalo, když si hrála s Ernestem. :oD Byla to taková rodinná procházka, Bessinka se setkala s Elbereth, Ernestem a Miou. :o) 

  

6.8.2014
- Bínuška byla na kastraci - všechno proběhlo v pořádku. Dokonce už prdelka pomalu přibývá na váze.

2.8.2014 - Jsem se zúčastnila s Elbereth a Ernestem srazíku ve Stromovce, kam přišla i Mia (sestřička). Sešlo se nás tam docela mnoho a fretečky si to určitě moc užily.


Na fotce je Mia a Ernie, foto: M.Nováčková

31.7. - 5.8.2014 - Dum - Dum a Daisy přijeli na hlídání.

30.7.2014 - Každý den dostávám pravidelé info o Bínušce - což jsem hrozně moc ráda. Tak abych to celé shrnula.
Bínka nejdříve společně bydlela s Queen a Sindy v nationce, ale bohužel začla působit falešná březost a začla na holky být nepříjemná. Takže bydlí nakonec sama v králičí kleci, kde to má moc hezky udělané. Zpočátku se chtěla dostat ven a dřela si hlavičku o mříže, ale pomalu to ustává a začíná být Bínuška rozumnější. Díky falešné březosti si zamilovala pantofle, dopadlo to tak, že starou pantofli dostala do pelíšku, aby byla nadmíru spokojená. Krásně u janči papá, dokonce i masíčko, o které u nás moc nestála - mrška jedna!
Dnes Bínka byla na veterině, na domluvení ohledně kastrace. Termín má na 6.8. takže držte palečky! :o))

26.7.2014 - Nakonec jsem našla pro Bínku super paničku, takže jsem se s ní rozloučila a jela prožívat nanovo nový a pohodový život - konečně.  Nová majitelka (Jana R.) si přijela pro Bínušku i se svýma holkama - angorkou Queenuškou, poloangorkou Sindy doma jí čeká fretčí kluk Tobísek a fenečka Majda. U nás se holky k sobě chovaly hezky - no, Bínuška si jich nevšímala a pustila se do jejich granulek. Po domluvě s Jančou, Bínuška šla do předem připravené přepravky a vyjela konečně do nového domova. 

15.7.2014 - Bínušce říje neustává, tak znova na veterinu.. Když už jsem tam byla, rozhodla jsem se Bínušce jako plus k ukončovací injekci udělat krevní testy - celkový krevní obraz a biochemču. Její klidnost mě začíná znepokojovat.
Nakonec testy relativně vyšly dobře, až na krevní elementy. Ty jsou na hraně.
Moc se mi to ale nezdálo, takže jsem pro jistotu konzultovala Bínušky stav s MVDr. Jeklem. Ten nám potvrdil, že výsledky krve neukazují nic specifického - takže jsem tak nějak spokojená. ;)
Konečně mi i přišel očkovací průkaz, kde má minulý rok proběhlou vakcinaci látkou Canvac R (proti vzteklině).

7.7.2014 - Naše ,,zachránkyně" podstoupila první ukončovací injekci proti říji, snad zabere a prdelku bude přibýrat na váze. 

5.7.2014 - Své paničky se dočkala i May Bee a společně odjely domů, kde malou Bee čekají dvě psí kamarádky.


 

1.7.2014 - Do nové rodiny odjel náš malinkatý prďolka Bernie. 29.6.2014 - Nejtmavší puclíček Miuška se už také dočkala a odchází zkoumat svět. Doma na ní čeká psí kámoš. :)

 

27.6.2014 - Tak už nám to začíná. :o( Miminka se pomaloučku rozutíkají do nového světa a zbydou jen krásné vzpomínky. Dnes a jako první odjelo naše nejmenší dítě - Bessinka. Je to mímo statečné a zvědavé, přejeme hodně zážitků s mrškou malou! :)

23.7.2014 - Aby toho nebylo málo, tak jsem odebírala malou albínku z nevhodných podmínek. Jelikož mi hrozně albínka připomínala mojí Cyntuši, tak jsem si jí rovnou odebírala do vlastní péče. Žila cca. dva roky ve venkovní voliíře -  v záchranné stanici, kde jí původně odchytávali jako kunu. Nevhodné granule, žádné hygienické návyky, piliny po celé kleci.. Albínka je hodně klidná, kontaktní, vyžaduje pozornost, nekousavá (pár lidí ,,prý" pokousala). Na ostatní fretky nereaguje agresivně, absolutně se neumí bránit, raději utíká.  
S údivem je očkovaná, bohužel nechvalnou značkou Canvac s možností přeříjenosti, váha 540g. 
Veterinárním lékařem prohlídnuta - bez svrabu, klinicka zdravá až na váhu. Po skončení říje bych chtěla udělat krevní testy s kastrací. 
PS: Jelikož mě vůbec nenapadalo jméno tak jí říkám Bína jako Albína, popřípadě Barunka. ;o)


 

4.5.2014 - Malinkaté Berinčátka jsou na světě! :o)) Máme 4 holčičky, více info v odchovech. 

25.4.2014 - Máme MIMINKA! :o) Ráno Sněženka porodila 7 mláďat, z toho 5 přežilo. :o))))) Více infa v odchovech ;o)

23.4.2014 - Jedeme s Molinkou na kontrolu, na měření glykémie. Prášky zabraly, hodnota se jí zvýšila na 3,1mmol/l. :) Jelikož se mi nezdálo levé očičko, tak jsem obě rovnou nechávala zkontrolovat a potvrdil se nám začínající šedý zákal. 

Jinak přes víkend jsem s holkama jela na menší výlet, holky procházkovaly - Molibdenka se nechala nosit a Cyhluška chodila po svých. Konečně se udělalo krásně a holky si to moc užily.

 

16.4.2014 - Semíček slaví 1.rok. :o) Narozky oslavil dortíkem z masa a už lehce předčasně dostal svůj nový paneláček. Klec už má obydlenou a tváří se nadšeně. :) Ještě nás ale čeká spousta úprav na kleci a dodělávek... Ke kleci má objednané i krásné modré hamáčky, aby mu nebylo líto, že jediný nemá sadu pelíšků. :o)

  

14.4.2014 - Molince byl diagnostikován Inzulinom. :o( Už v neděli se mi moc nezdála, měřila jsem si jí doma glukoměrem a hodnotu měla hodně nízkou - 1,7mmol/l což je hrozně málo. V pondělí jsem byla na veterině a hodnotu bez hladovky měla 1,8mmol/l. Ihned se jí nasadily prášky.
Je to skoro měsíc, kdy umřel Hádesek a teď onemocnila aj Molibdenka. Nezbývá mi nic jiného než doufat, že tu s náma bude déle než on. :(

27.3.2014 - Pantalaimon alis Talíček si udělal se mnou menší výlet a vyrazili jsme společně do Ústí nad Labem, kde ho čekala jeho panička. Jelikož se s majitelkou už nějaký ten pátek znám a šije krásné pelíšky, narychlo jsem si objednala sadu pelíšků pro holčičky. Krásně se to všechno stihlo došít a rovnou jsem si je přebírala. Pelíšky jsou nááádherné, jak tvarově tak i zajímavou kombanací barev. Můžu jen doporučit a holkám normálně můžu jen závidět. ;o)

  

23.- 26.3.2014 - Jelikož se minulé krytí nevydařilo s Berinkou vůbec, tak k nám přijela po druhé. Snad se vydaří, protože plánuji i tento rok vykastrování Samuela a tohle krytí už asi opakovat nebudu.

 

22.3.2014 Cyhluška nám začala říjit a konečně může proběhnout dlouho plánované krytí s Pantalaimonem. Ovšem Cyntia se moc na krytí netváří, svázání trvalo několik málo minut, jinak se účinně brání. Říje pomalu ustupuje, tak nám nezbývá nic jiného než doufat.

    

15.3.2014 k nám přijela navštívit Semíčka albínská holčička Sněženka. :o)


 

7.3.2014 Odešel za duhový most náš bojovník Hádesek. Moc nám chybí, všem...

1.3.2014 se Molly, Cyntia a Samuel zúčasnili Mezinárodní výstavy fretek, Praha 2014.
Cyntinka si odnesla 1.místo v kategorii nekastrovaná albino samice a Samuel 2.místo v kategorii nekastrovaný samec v barvě orher patterns. Molča se sice neumístila na prvních třech místech, ale získala i krásné 4.místo v seniorech. :o) Také na výstavě byla maminka Cyntušky -  Apognee a její bráška Ceasin, kteří si také odnesli ceny. Apognee získala 1.místo v kategorii kastrovaných sable samic, Caesinek byl na 1.místě kastrovaných albino samců a také na 2.místě kastrovaných samců v hlavní kategorii. 


18.2.2014 bohužel přišla další špatná zpáva, Berinka byla falešně březí a Sněženka porodila mrtvé mimčo. Krytí by se mělo později zopakovat.

1.2.2014 se Hádesův stav zhoršil a byly nasazeny doživotně prášky Prednison a Famosan.

Kvůli zdravotnímu stavu bydlí Hádesek už od ledna sám a jak jde vidět, bez holek se obešel pěkně. :o)

 

22.1.2014 kontrola s Hádesem na veterině a měření glymči - 5mmol/l. Naposledy dostal Dexonu, která se mu s Glukozou bude vysazovat a nasadí se Glukopur do napáječky. Hádesek se drží, krásně prospívá a má se fajn. 

16.1.2014 ráno v 6h. jsem našla Hádeska na zemi ve voliéře, nemohl se postavit na nohy a byl v polovědomí, ihned se jelo na veterinu. Po stráveném dnu v hospitalizaci se ho podařilo probrat (po 6ti hodinách), bohužel s následky. Diagnoza neni jasná, selhání CNS ( možností bylo hodně: trauma, nádor v mozku, mrtvička) + nádor na předkožce a nádor konečníku + podezdření na inzulinom (nádor pankreatických beta buněk). Následky má spojené s CNS a otokem mozku, ztratil citlivost na zadní končetiny, neovládá močák a oslepl. V ten den jel Hádes i domu, s tím, že bohužel s jeho stavem se už nedá nic dělat a v příštích dnech uvidíme, jak na tom bude. Je tu naděje, že se to všechno srovná s postupem času nebo také poškození mohlo být natolik velké, že následky budou trvalé. Jeho život odhadují na pár dní či týdnů. Podáváme ob den Dexonu a 2x denně podkožně glukozu.
Ze začátku měl Hádes píchnutou injekci pro snížení otoku mozku v případě mrtvičky (po 4-5h. se jeho stav měl zlepšit) bohužel nezlepšil. Poté odebrána krev, kde měl glukozu sníženou na 2 mmol/l.

Pozn.: Již při hladině 2,7 mmol/l je organismus v nebezpečí života a při hladině 1,7mmol/l upadají zvířata do hypoglykemického šoku a může dojít k poškození mozku.

Za pár dní se jeho stav zlepšil, běhá tu jak o život a chodí na wc. I svojí orientaci zlepšil, misku s granulky a pítko najde.

3. - 4.1.2014 nakrytí albínské holčičky Sněženky.
Mimča, předpokládám, budou zbarvením sable + znaky (blaze, panda, mutt)

 

1. - 2.1.2014 jelikož ze Semči je už velký a říjný freťák, tak proběhlo jeho první svázání s krásnou ponožkatou šampaňkou Berinkou. Samička je krásná s pravidelnými znaky. 
Otok vulvy se již 5.1. zmenšil, a tak doufáme, že se krytí vyvedlo. Předpokladem znaků pro budoucí mimča je blaze, mitt,  mutt, panda ale i DEW se základní barvou sable či champagne

 

4.1.2014 byl spuštěn náš web, který se bude pomalu a zlehka obnovovat, hlavně rekonstrulovat.  


Třpytný pozdrav sněžných vloček,
hodně dárků pod stromeček, radost a klid na Vánoce, hodně štěstní v Novém roce 2014
přeje celá smečka

 


TOPlist